Produkty a řešení
GMG color | Novinový tisk

Řešení přechodu novin na barevný tisk  

Použití barev v novinách v posledních letech prudce vzrostlo a s ní i důležitost závazného nátisku pro komunikaci mezi agenturami, inzerenty a tiskárnou.
Naštěstí GMG má optimální nástroje pro specifické potřeby tiskáren i poskytovatelů inzerce. Tyto řešení garantují v každém okamžiku perfektní kontraktační nátisky, které je navíc možno opakovat v různých lokacích.
GMG úzce spolupracuje s oborovými autoritami jako IFRA, jíž je členem. Aktivně podporuje rozvíjející se standardy jako QUIZ  - „Qualitätsinitiative Zeitungsdruck“.

 

Aktuální GMG profily pro různé tiskové standardy jsou uživatelům GMG zdarma k dispozici. Spolehlivou verifikaci shody s průmyslovou normou umožňuje software GMG ProofControl o5. 

Novinový papír:
Specifické vlastnosti papírů používaných v novinovém tisku představují zcela novou výzvu pro proces nátiskování. Nejčastěji platí, že kvalita nátisku je příliš vysoká a pocitově je nátisk zcela jiný než výjezd z tiskového stroje - a proto se Vám dostane obecné rady, abyste nátiskovali na papíře určeném pro tisk.
Díky podstatným rozdílu ve viskozitě mezi inkjetovými inkousty a tiskovými barvami to vede k propíjení papíru na  tenkém papíře nebo k  zvlnění papíru, zvláště v moderních šesti nebo sedmi barevných tiskárnách. Takový nátisk nemůže být kontraktační. GMG dokáže nabídnout dvě řešení tohoto problému.
První je založeno na speciálním módu s omezením na čtyři barvy, který zmenšuje barevný prostor tiskárny tak aby byl co nejblíže gamutu novinového tisku. Za druhé v GMG  vyvinuli speciální inkjetové papíry, které jsou extrémně podobné papíru používaném pro novinový tisk. Papíry GMG poskytují lepší kontrolu barevného prostoru a co je nejdůležitější - dávají konzistentní výsledky. A GMG vyvinulo vlastní unikátní řešení pro simulaci struktury vlákna originálního papíru. Tyto struktury mohou být digitálně simulovány mnoho různými způsoby.

Dodavatelé inzerce:
Dostanete dokonalý nátisk se stejným nátiskovým zařízením a stejnými inkousty se kterými zhotovujete nátisky pro ofsetový tisk na natíraný papír. Standard QUIZ, který GMG použilo, garantuje kontraktační kvalitu nátisku.

Tiskárny:

Software GMG DotProof o5  umožní práci s originálními rastrovými daty z RIPu Vašeho CTP systému. Stačí připojit k bitmapovým souborům profil GMG a poslat ji na nátiskové zařízení. Nátisk zachovává informaci o tiskové síti a vy dostáváte dokonalý kontraktační nátisk. Nárůst tiskového bodu může být simulován podle potřeby. Zároveň je nutné respektovat požadavky na výrobu novin a vyrobit  nátisk do několika minut. GMG DotProof o5  je optimalizován  pro procesory Xeon a podporuje až čtyři procesory – jeden systém pak může současně řídit až 3 nátisky. Výsledkem je citelná úspora času a peněz. 

Ekonomika:

Ušetřete peníze pomocí software GMG InkOptimizer! Speciálně vyvinuté algoritmy drasticky redukují množství tiskové barvy až o 25%  při dosažení identických výsledků tisku. Testy provedené v několika mezinárodních tiskových společnostech dokumentují podstatný potenciál úspor bez ztráty kvality a integraci v plně automatických workflow. Jde o milník ve vývoji software pro color management. 

Kontrola kvality nátisku a tisku:
GMG ProofControl provede v několika sekundách spolehlivou verifikaci nátisků a tisků. Kontrolní prvek je standardizovaný proužek barev nebo specifický testovací prvek tiskárny. Pro všechny nátisky a tisky ve specifikovaných tolerancích je automaticky vytvořen certifikát: samolepící štítek garantující vyhovění požadovanému standardu.

Detailní informace o problematice certifikovaného nátisku získáte na www.certifikovany-natisk.cz

 
 

Detail produktu